Podziel się z innymi:
2001-02-01
Porównanie wartości technik chirurgicznych w leczeniu nadciśnienia wrotnego
Źródło/Autor:
MAI
Chorzy na krwawiące żylaki przełyku w stopniu ryzyka operacyjnego A i B według klasyfikacji Childa, pomimo nowych metod leczenia, nadal odnoszą większe korzyści z wytworzonych operacyjnie zespoleń wrotno-układowych niż śródwątrobowych połączeń wrotno-układowych wytwarzanych endoskopowo przez żyłę szyjną (TIPS).
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Wiceminister zdrowia: 50 proc. za nadwykonania w domowej opiece długoterminowej to szczyt możliwości
Według strony społecznej domowa pielęgniarska opieka długoterminowa jest niedofinansowana; pacjenci czekają w kolejkach, a za nadwykonania NFZ płaci 50 proc. stawki. Nie możemy zaproponować więcej; 50 proc. to jest szczyt naszych możliwości – powiedział wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicz.
Od 1 kwietnia 2025 r. kobiety w ciąży i seniorzy, którzy skończyli 65 lat, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi RSV. Seniorzy w wieku 65+ z chorobami współistniejącymi mogą też bezpłatnie zaszczepić się przeciwko innej chorobie – półpaścowi.
Komisja Senioralna zajęła się ustawą o szczególnej opiece geriatrycznej z sierpnia 2023 r., która zdaniem MZ jest niemożliwa do wdrożenia. Dlatego minister, "podjął decyzję o powołaniu zespołu, który będzie pracował nad możliwością wdrożenia tej ustawy" – poinformowała przedstawicielka resortu.
02.04.2025