Podziel się z innymi:
2001-02-06
Nadwaga jako możliwa do skorygowania przyczyna leżąca u podłoża rozwoju raka
Źródło/Autor:
MAI
Kolejne wyniki badań wskazują, że nadwaga prowadzi do zwiększenia ryzyka raka w różnych lokalizacjach, m.in. nerek, trzonu macicy, jelita grubego, pęcherzyka żółciowego i sutka u kobiet po menopauzie. Do tej pory nie przeprowadzono jednak systematycznych badań nad udziałem nadwagi w rozwoju raka.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Na choroby reumatyczne i mięśniowo szkieletowe, takie jak osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa i choroby zapalne stawów, cierpi w Polsce co najmniej 10 mln osób – przypominają eksperci. Zapewnienie im optymalnej terapii i opieki może ograniczyć ogromne koszty społeczne tych schorzeń, oceniają.
10.04.2025
Polacy wciąż nie przywiązują należytej wagi do profilaktyki zdrowotnej przed wyjazdem do krajów tropikalnych. Tylko co drugi ankietowany podróżnik, który był w tropikach, wykonał zalecane tam szczepienia, a co ósmy stosował profilaktyczne leczenie przeciwmalaryczne.
10.04.2025
Rząd nie przyjął we wtorek projektu Ministerstwa Zdrowia, który ma zreformować szpitalnictwo – wynika z komunikatu po posiedzeniu rządu. "Istotna jest precyzja w wypracowaniu ostatecznego kształtu reformy" - odpowiedziało MZ, zapytane przez PAP o powody nieprzyjęcia projektu.
09.04.2025