Podziel się z innymi:
2001-07-10
Zwiększenie aneuploidii plemników u mężczyzn po chemioterapii z użyciem cisplatyny, etopozydu i bleomycyny z powodu nowotworów jąder
Źródło/Autor:
MAI
Aneuploidia gamet, występująca podczas powracania spermatogenezy, może być skutkiem ubocznym terapii PEB.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek o wybuchu w Afryce Zachodniej epidemii gorączki doliny Rift (RVF), rzadko spotykanej w tej części kontynentu choroby wirusowej. Dotychczas spowodowała ona śmierć 42 osób.
07.11.2025
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM przekłada na 2026 r. planowe hospitalizacje i wydaje pacjentom na krótszy czas leki w programach lekowych. Nie stać nas na dalsze finansowanie tych terapii bez zapłaty za wykonane procedury i leki – poinformowała PAP dyrektor placówki Marzena Kowalczyk.
07.11.2025
Tysiąc bezpłatnych badań - oznaczeń poziomu PSA i testosteronu - przygotowało dla mężczyzn po 40. roku życia Białostockie Centrum Onkologii w ramach listopadowej akcji profilaktyki nowotworów męskich „Męski listopad”. Do badań zachęcali w środę w Białymstoku lekarze, politycy i sportowcy.