Podziel się z innymi:
2001-08-21
Analiza decyzji dotyczących leczenia chorych z zespołem polipowatości jelita grubego - doświadczenia naukowców duńskich i skandynawskich
Źródło/Autor:
MAI
Celem badania, przeprowadzonego w Holandii oraz Szwecji, była ocena ryzyka zgonu z powodu raka odbytnicy po całkowitej kolektomii i zespoleniu krętniczo-odbytniczym, porównanie przewidywanej długości życia chorych poddanymi proktokolektomii i kolektomii całkowitej oraz określenie, czy regularna endoskopowa kontrola pozostawionej części odbytnicy pozwala na wykrycie raka we wczesnej fazie jego rozwoju.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Poznański szpital kliniczny jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie wprowadza nowy implant słuchowy – poinformował poznański magistrat. Nowoczesne urządzenie umożliwia wykonanie rezonansu magnetycznego u używających go pacjentów.
25.11.2024
Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji nową wersję projektu ustawy, reformującej szpitalnictwo. Nie ma w nim już limitu minimum 400 porodów. Ministra zdrowia zapewniła, że wykreślono także przepisy, które mogły być odczytywane jako zapowiedź prywatyzacji szpitali.
25.11.2024
Psychiatrzy chcą zbadać potencjał psylocybiny w leczeniu lekoopornej depresji. Piotr Marcinowicz i Magdalena Więdłocha z zespołem otrzymali rekomendację do dofinansowania w kwocie 16 mln zł od Agencji Badań Medycznych na takie badania.