Podziel się z innymi:
2001-09-07

Nieoperacyjne postępowanie w niektórych przypadkach postrzałów jamy brzusznej

Źródło/Autor: MAI

Dr George Velmahos i wsp. z Department of Surgery, Division of Trauma and Critical Care, University of Southern California Keck School of Medicine w Los Angeles w USA przeprowadzili badanie w celu oceny bezpieczeństwa leczenia zachowawczego w niektórych przypadkach postrzałów brzucha.

Nieoperacyjne postępowanie w niektórych przypadkach postrzałów jamy brzusznej
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
GIF: kupowanie leków przez internet jest igraniem ze śmiercią
26.11.2024
50 proc. leków dostępnych w internecie jest sfałszowanych, a z leków na receptę sprzedawanych nielegalnie w internecie 96 proc. to fałszywki – powiedział w poniedziałek główny inspektor farmaceutyczny Łukasz Pietrzak. Dodał, że kupowanie leków w sieci jest "igraniem ze śmiercią".
NIK: leki OTC w większości sklepów niezabezpieczone przed dziećmi
26.11.2024
W 12 z 16 skontrolowanych sklepów wielkopowierzchniowych, w 10 z 16 „innych sklepów” oraz w 13 z 16 stacji benzynowych leki bez recepty, czyli leki OTC, nie były zabezpieczone przed bezpośrednim dostępem dzieci, co mogło zagrażać ich zdrowiu i życiu – wynika z raportu NIK.
Poznań/ Nowoczesne implanty słuchowe wszczepiane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
25.11.2024
Poznański szpital kliniczny jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie wprowadza nowy implant słuchowy – poinformował poznański magistrat. Nowoczesne urządzenie umożliwia wykonanie rezonansu magnetycznego u używających go pacjentów.