Aktualności
Niektóre kraje walczą z problemem pacjentów nieprzychodzących na umówione wizyty, stosując kary finansowe. Nie z powodów fiskalnych, ale żeby tworzyć społeczną świadomość.
25.04.2023
W poznańskim Szpitalu Św. Rodziny otwarto w poniedziałek pracownię robotyki operacyjnej. W trakcie wydarzenia odbyła się także prezentacja robota da Vinci, przy użyciu którego operowani będą pacjenci szpitala.
Szpitale nie powinny wymagać od pacjentów zaświadczeń od lekarzy rodzinnych o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Taka praktyka narusza prawa pacjenta – informuje rzecznik praw pacjentów Bartłomiej Chmielowiec.
Prowadzimy symulacje dotyczące obniżenia wieku, od którego seniorom przysługują bezpłatne leki - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
25.04.2023
Zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w aptekach przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów opublikowany w poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.
Do 28 kwietnia br. placówki POZ mogą złożyć wnioski do Ministerstwa Zdrowia o granty na zakup sprzętu teleinformatycznego i rozbudowę systemu gabinetowego zintegrowanego z centralnym systemem e-zdrowia. Wysokość grantów to nawet 159 tys. zł - informuje resort.
25.04.2023
W olsztyńskim szpitalu dziecięcym zaplanowano trzy nowatorskie operacje, w których zostanie wykorzystana technologia gogli AR.
25.04.2023
Postcovid to długoterminowe skutki choroby problematyczne nawet dla młodych ludzi. Dolegliwości te częściej pojawiają się u osób ponownie zakażonych.
24.04.2023