Aktualności
Aż 27 proc. dzieci między 1 a 3 rokiem życia ma nadwagę – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Nutricia. Winę za to ponoszą zarówno rodzice, którzy źle żywią swoje dzieci oraz żłobki i przedszkola, które celowo słodzą podawane dzieciom napoje, aby tylko osiągnąć w posiłkach wymaganą przepisami normę kaloryczną.
11.04.2013
Wzrost liczby świadczeń w gabinetach zabiegowych bez konieczności pobytu w szpitalu i zwiększenie liczby zgłoszeń przez poradnie pacjentów do przeszczepu nerki – to cele zmian w finansowaniu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które proponuje NFZ.
11.04.2013
2
Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek w Warszawie nominacje profesorskie 59 przedstawicielom świata nauki i sztuki. Akty nominacyjne otrzymali...
11.04.2013
Ponad 80 proc. Polaków uważa, że choroba Parkinsona przebiega stabilnie jeśli tylko bierze się odpowiednie leki, ale to nie prawda. Nasza wiedza o tym schorzeniu jest niedostateczna - przypominają organizatorzy Światowego Dnia Chorych na Chorobę Parkinsona.
11.04.2013
Szpital lub jego ubezpieczyciel ma 30 dni po otrzymaniu wniosku na zajęcie stanowiska w sprawie zaproponowanej w nim wysokości odszkodowania i zadośćuczynienia - mówi Sławomir Krześ, adwokat, członek wojewódzkiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych we Wrocławiu.
11.04.2013
NFZ podsumował wczoraj na konferencji prasowej pierwszy rok obowiązywania ustawy refundacyjnej. Według Funduszu dzięki ustawie refundacyjnej pacjenci średnio dopłacają do leków o 25 zł mniej.
11.04.2013
2
Po śmierci dziecka, do którego na czas nie dojechał lekarz z nocnej przychodni ani pogotowie, NFZ chce zmienić nocną pomoc, ale sam nie zamierza się zmieniać. Bo co nowego wymyślił NFZ? Że kontrakt na nocną opiekę dostaną raczej te ambulatoria, które zatrudnią pediatrów, mają karetki czy rentgeny. Filozofia zostaje ta sama: dajemy kasę, niech się konkurencja zabija.
10.04.2013
3
Narodowy Fundusz Zdrowia zbyt rzadko sprawdza dostępność i jakość świadczeń medycznych, więc właściwie pozostają one poza kontrolą - uważa NIK. Izba wyliczyła, że w placówkach, z którymi fundusz zawarł umowy, kontrola przeprowadzana jest średnio raz na 12-13 lat. Jak podkreślił rzecznik prasowy NIK Paweł Biedziak, NFZ łamie w ten sposób własne regulacje oraz naraża zdrowie pacjentów.
10.04.2013
3