Aktualności
Parlament Japonii zniósł zakaz przeszczepiania organów dzieciom poniżej 15. roku życia - kwestia ta była tam przedmiotem batalii politycznej od 10 lat. Tekst, który został zaakceptowany przez Izbę Reprezentantów 18 czerwca, w poniedziałek został przegłosowany przez Izbę Radców.
14.07.2009
1
Pracownicy służby zdrowia powinni być traktowani priorytetowo w dostępie do szczepionek przeciwko grypie A/H1N1 - oznajmiła w poniedziałek Marie-Paule Kieny, dyrektor ds. szczepionek w Światowej Organizacji Zdrowia.
14.07.2009
Seks jest niezbędnym elementem godnego życia - uznał szwedzki sąd, przyznając mieszkańcowi Göteborga prawo do zasiłku na zakup viagry.
14.07.2009
Co roku, tylko w samych Stanach Zjednoczonych, poważnym wypadkom w wannie lub pod prysznicem ulega ponad 40 tys. małych dzieci - alarmują amerykańscy pediatrzy na łamach pisma "Pediatrics".
13.07.2009
Południowokoreańska agencja rządowa ostrzegła w piątek przed kolejnym cyberatakiem, mogącym sparaliżować nie tylko rządowe strony internetowe lecz także zniszczyć dane na twardych dyskach komputerów osobistych.
10.07.2009
"W branży farmaceutycznej potrzeba więcej konkurencji, a mniej biurokracji. Sektor ten ma zbyt duże znaczenie dla zdrowia i finansów obywateli oraz rządów państw członkowskich, abyśmy mogli zgodzić się na jakiekolwiek ustępstwa - oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes. - Jeżeli chodzi o wprowadzanie leków generycznych, każdy tydzień, każdy miesiąc opóźnienia wiąże się z dodatkowymi kosztami dla pacjenta i dla podatnika. Nie zawahamy się przed zastosowaniem przepisów o ochronie konkurencji tam, gdzie opóźnienia te są spowodowane ograniczającymi ją praktykami".
09.07.2009
Brytyjska służba zdrowia, pod groźbą postępowania dyscyplinarnego, zabroniła personelowi modlenia się za pacjentów. Może to bowiem "urazić" ateistę lub innowiercę. Sprawę opisał dziennik "Daily Telegraph", który dotarł do nowych wytycznych służby zdrowia dla pracowników (NHS).
06.07.2009
13
Maria Curie-Skłodowska, pionierka w dziedzinie badania radioaktywności oraz odkrywczyni radu i polonu, w konkursie rozpisanym przez brytyjski prestiżowy tygodnik "New Scientist" została uznana za "kobietę, która wywarła największy wpływ na naukę".
06.07.2009
1