Aktualności
Brak poczucia bezpieczeństwa finansowego sprzyja częstszemu sięganiu po środki przeciwbólowe.
23.02.2016
Nawet trzydziestolatkowie powinni zadbać o swój cholesterol. Jeśli jest on tylko nieznacznie podwyższony, to w dłuższym okresie poważnie zwiększa ryzyko zawału serca - ostrzegają amerykańscy naukowcy na łamach czasopisma "Circulation".
23.02.2016
4
Większość zdjęć związanych z biologią nowotworów przedstawia komórki fotografowane na płaskich, dwuwymiarowych powierzchniach. Jak tymczasem wskazują naukowcy, badając trójwymiarowe struktury, można się nt. raka dowiedzieć więcej.
23.02.2016
Oddychanie przez usta w trakcie snu powoduje zakwaszenie środowiska jamy ustnej, a w efekcie prowadzi do stopniowej utraty szkliwa i rozwoju próchnicy.
Nakładem Muzeum Auschwitz właśnie ukazała się książka opisująca słowami byłych więźniów niemieckiego obozu dręczące ich sny.
22.02.2016
Choć istnieją już prototypowe szczepionki przeciwko wirusowi Zika, ich testy na większą skalę rozpoczną się dopiero za 18 miesięcy.
22.02.2016
Jeśli obecne światowe trendy się utrzymają, ryzyko utraty wzroku będzie dotyczyć nawet jednej piątej krótkowzrocznych mieszkańców Ziemi.
19.02.2016
Naukowcy dokonali największej jak dotychczas analizy przyczyn zgonów osób cierpiących na zespół przewlekłego zmęczenia.