Aktualności
Mężczyźni, którzy po 20-tce ciągle mieszkają z rodzicami, są bardziej agresywni niż rówieśnicy, którzy prowadzą niezależne życie - wykazały badania brytyjskie, o których informuje pismo "Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology".
21.07.2009
4
Pozytywna opinia Komitetu Do Spraw Produktów Medycznych Stosowanych u Ludzi (CHMP) dla leku Javlor w leczeniu przerzutowego raka pęcherza moczowego po niepowodzeniu leczenia schematem zawierającym sole platyny.
21.07.2009
Dzieci kobiet narażonych w ciąży na duże zanieczyszczenie powietrza wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi, mają w wieku 5 lat wskaźnik inteligencji (IQ) niższy od rówieśników - wynika z badań, o których informuje pismo "Pediatrics".
21.07.2009
Cząsteczkę - wydzielaną przez komórki odporności - która nasila groźne dla życia reakcje alergiczne, np. na jad owadów, orzeszki ziemne czy owoce morza, zidentyfikowali naukowcy z Wielkiej Brytanii. Informację na ten temat publikuje pismo "Proceedings of the National Association of Sciences". Autorzy pracy liczą, że dzięki ich odkryciu można będzie zapobiec wielu zgonom z powodu groźnych alergii.
21.07.2009
1
Żeński hormon płciowy, estrogen, może powstrzymywać uszkodzenia tkanki nerwowej po niedokrwiennym udarze mózgu - wynika z amerykańskich badań, o których informuje serwis EurekAlert.
20.07.2009
Właściwości lecznicze i pielęgnacyjne aloesu znane są nie od dziś. Ostatnio roślina ta odsłoniła swoje nowe oblicze - żelu do mycia zębów. Okazuje się, że w niczym nie ustępuje on wiodącym pastom do zębów - czytamy w piśmie "General Dentristry".
20.07.2009
Opracowano technologię elektrolitycznego przetwarzania moczu (również ludzkiego!), a dokładniej rozkładu mocznika w procesie, w którym wytwarzany jest między innymi wodór - gaz, który następnie może być użyty jako paliwo dla pojazdów! To rewolucyjne odkrycie pozwala na stosunkowo tanią produkcję wodoru oraz oczyszczanie Ziemi z moczu - odpadu pochodzenia biologicznego, donosi "Chemical Communications".
17.07.2009
1
Wcześnie wykrytą dysleksję można skutecznie leczyć - przekonuje John D. Gabrieli z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Technologii Harvard-Massachusetts Institute of Technology.
17.07.2009