Aktualności
Czasowe niedojadanie przedzielone okresami jedzenia do syta, a nawet przejadania się, może przedłużać życie podobnie jak stałe stosowanie diety niskokalorycznej...
04.03.2015
3
Ból związany z zawodem miłosnym czy odrzuceniem przez innych trwa dłużej u osób z nieleczoną depresją, ponieważ ich mózgi produkują mniej naturalnych związków łagodzących ból i stres, tj. endogennych opioidów.
04.03.2015
Według finlandzkich badań, przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie mężczyzn, prawdopodobieństwo zawału serca jest o 22 proc. mniejsze u osób korzystających z sauny dwa do trzech razy w tygodniu niż u saunowych abstynentów. Ryzyko to spada jeszcze o 63 proc. w przypadku mężczyzn uczęszczających do sauny cztery do siedmiu razy na tydzień.
04.03.2015
Konieczne są badania kliniczne, które pozwolą jednoznacznie ocenić, czy stosowanie znieczulenia ogólnego u małych dzieci może negatywnie wpływać na ich mózg i przyczyniać się do długotrwałych problemów z nauką lub zaburzeń zachowania – oceniają naukowcy.
02.03.2015
Muzyki niezbyt głośnej lepiej słuchać nie dłużej niż jedną godzinę dziennie, by nie narazić się na uszkodzenie słuchu - zaleca najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia.
02.03.2015
Te same mechanizmy, które regulują nasz tryb życia - pory posiłków, czas snu, porę kładzenia się do łóżka, przez co poprawiają samopoczucie i ogólną jakość życia - mogą także zapobiegać wystąpieniu niektórych chorób psychicznych.
02.03.2015
Osoby, które śpią znacznie dłużej niż osiem godzin dziennie, są bardziej zagrożone udarem mózgu, a ryzyko to podwaja się u osób starszych regularnie przesypiających więcej, niż wynosi norma...
02.03.2015
Nastolatki śpią coraz krócej, a niektóre ich grupy, np. dziewczęta, regularnie przesypiają mniej niż siedem godzin w ciągu nocy. Tymczasem, zgodnie z najnowszymi zaleceniami amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation nastolatki w wieku 14-17 lat powinny przesypiać w nocy od 8 do 10 godzin, a młodzi dorośli (18-25 lat)...
02.03.2015