Aktualności
W czasach, gdy coraz więcej pań przekłada decyzję o urodzeniu dziecka na później, naukowcy postanowili sprawdzić, jak tykanie zegara biologicznego wpływa na ich życie seksualne.
22.07.2010
1
Codzienne picie soku z wiśni pomaga na bezsenność i przyspiesza zasypianie - wynika z badań opublikowanych przez "Journal of Medicinal Food".
22.07.2010
Chorzy na Alzheimera o większych głowach mają lepszą pamięć i są sprawniejsi intelektualnie niż chorzy o małych głowach - informuje pismo "Neurology".
20.07.2010
Satysfakcja z życia i dobry nastrój mogą być celniejszymi wyznacznikami zdrowia fizycznego niż objawy lęku czy depresji. Większość dotychczasowych badań nad powiązaniem między zdrowiem psychicznym a fizycznym młodych osób koncentrowała się przede wszystkim na wpływie zaburzeń zdrowia psychicznego na funkcjonowanie organizmu. Nie brano jednak pod uwagę oddziaływania dobrej kondycji psychicznej, pozytywnych emocji czy poczucia szczęścia.
20.07.2010
Oksytocyna, nazywana też hormonem miłości lub zaufania, gdyż odpowiada za powstawanie więzi między matką a noworodkiem, może łagodzić objawy schizofrenii - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.
20.07.2010
Osoby z niskim poziomem serotoniny (związku, którego niedobory w mózgu uważa się za jedną z przyczyn depresji) częściej płaczą w sytuacjach wyzwalających emocje - wynika z badań, o których informuje serwis internetowy "New Scientist".
20.07.2010
Młodzi ludzie mieszkający w regionach o wyższym stężeniu niektórych substancji zanieczyszczających mogą być w większym stopniu narażeni na nieswoiste zapalenie jelit, szczególnie na chorobę Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego - ostrzegają naukowcy na łamach "American Journal of Gastroenterology".
16.07.2010
Ślepe myszy mogą widzieć dzięki obecności w siatkówce trzeciego rodzaju światłoczułych komórek. Zdaniem autorów pracy, odkrycie to daje nowe nadzieje ludziom z poważnymi zaburzeniami widzenia lub całkiem niewidomym.
16.07.2010