Publikacje
Droga wziewna rozprzestrzeniania się zakażenia jest najbardziej niebezpieczna, bowiem powierzchnię płuc można porównać do powierzchni kortu tenisowego.
27.11.2006
1
Choroba niedokrwienna serca, pomimo znacznej poprawy wyników leczenia w ostatnich latach, nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn zgonów.
27.11.2006
W ostatnich kilkunastu latach jesteśmy świadkami istotnej ewolucji spojrzenia na niewydolność serca...
27.11.2006
1
Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne uznaje ból za piąty objaw o zasadniczym znaczeniu po wartości ciśnienia tętniczego krwi, częstości akcji serca, liczbie oddechów i temperaturze.
27.11.2006
Ból głowy jest pojęciem niezwykle szerokim, którym pacjenci określają rozmaite nieprzyjemne doznania o zróżnicowanym podłożu.
Choroby tarczycy są najczęstszymi zaburzeniami gruczołów wewnętrznego wydzielania, dlatego też ważne jest przybliżenie ich symptomatologii i zasad postępowania diagnostyczno-terapeutycznego lekarzom rodzinnym.
Schorzenia gruczołu tarczowego są najczęstszą endokrynopatią. Według różnych szacunków około 20-30%, a nawet ponad 50% kobiet ma wole, proste lub guzkowe.
27.11.2006
Odkrycie i wprowadzenie do praktyki klinicznej insuliny jest jednym z największych osiągnięć medycyny XX wieku, a być może medycyny w ogóle.
27.11.2006
1
Przewlekła niewydolność nerek jest złożonym zespołem chorobowym, u podłoża którego leży uszkodzenie miąższu nerek przez toczące się w nim przewlekłe procesy patologiczne, prowadzące do zmniejszania się filtracji kłębuszkowej.
Przewlekła niewydolność nerek jest złożonym zespołem chorobowym, rozwijającym się w następstwie postępującego uszkodzenia miąższu nerkowego przez toczące się w nim przewlekłe procesy patologiczne, powodujące progresywne zmniejszenie filtracji kłębuszkowej i stopniowe narastanie zaburzeń funkcji wewnątrzwydzielniczej i wydalniczej nerek...
27.11.2006