Publikacje
Obserwując i monitorując zmiany w funkcjonowaniu organizmu, chorzy uczą się dostosowywać i modyfikować swoje fizyczne i emocjonalne reakcje, aby złagodzić objawy i regulować określone procesy fizjologiczne.
Niezwykle cenną i unikalną cechą kwasu α-liponowego jest połączenie korzystnego działania przeciwutleniającego z działaniem przeciwcukrzycowym.
05.01.2018
Objawy RLS w istotnym stopniu obniżają jakość życia pacjentów, często prowadząc do przewlekłego zmęczenia, depresji, gorszych wyników w pracy oraz problemów zdrowotnych.
Zespół antyfosfolipidowy jest spowodowany nieprawidłową funkcją układu odpornościowego, który zaczyna produkować przeciwciała skierowane przeciw własnemu organizmowi.
28.12.2017
Bóle brzucha w przewlekłym zapaleniu trzustki są najczęstszym objawem choroby i w największym stopniu pogarszają jakość życia chorego.
22.12.2017
Trudności w prawidłowym rozpoznaniu przyczyny dolegliwości bólowych wynikają z anatomii unerwienia czuciowego narządów klatki piersiowej.
W praktyce klinicznej, brak występowania bólu przebijającego każe zawsze zastanowić się, czy dawki analgetyków opioidowych aktualnie stosowanych przez pacjenta są adekwatne do natężenia bólu.
18.12.2017
Leczenie przeciwbólowe u ciężarnych, które skarżą się na ostre lub przewlekłe dolegliwości bólowe, niezależnie od ich przyczyny, wymaga szczególnej ostrożności.
15.12.2017
1
Multimodalna analgezja to skuteczność poszczególnych leków w optymalnych dawkach, co zapewnia maksymalizację skuteczności i próbę zminimalizowania działań niepożądanych.
11.12.2017
Ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń (granulomatosis with polyangiitis, GPA) jest chorobą układową, której towarzyszą zmiany zapalne zajmujące ścianę małych i średnich tętnic oraz żył.