Podziel się z innymi:
2011-10-04
Czynniki prognostyczne i predykcyjne w niedrobnokomórkowym raku płuca
Źródło/Autor:
Joanna Domagała-Kulawik
Rak płuca należy do najbardziej agresywnych nowotworów, zajmując pierwsze miejsce pod względem umieralności na nowotwory złośliwe zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Wyniki leczenia są nadal niepomyślne, całkowite wyleczenie, które jest możliwe po radykalnym usunięciu nowotworu lub radio-chemioterapii guzów miejscowo zaawansowanych, nie przekracza 15%. Wyróżnia się dwa odrębne typy histologiczne: raka niedrobnokomórkowego (NDRP) i drobnokomórkowego (DRP), różniące się morfologią, przebiegiem klinicznym i wrażliwością na leczenie chemiczne (skuteczne w przypadku DRP)...
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Przedstawiamy raport dotyczący pierwotnej małopłytkowości immunologicznej (ITP). Raport został przygotowany przez zespół IQVIA we współpracy z czołowymi polskimi ekspertami klinicznymi. Dostarcza on kompleksowych informacji na temat tej choroby, jej rozpoznawania, leczenia oraz wyzwań związanych z opieką nad pacjentami chorującymi na ITP w Polsce.
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.