Podziel się z innymi:
2013-09-04
Nos i jego problemy
Źródło/Autor:
Magdalena Arcimowicz
zatoki przynosowe
funkcje nosa
dolegliwości i objawy nosowe
blokada nosa
katar zanosowy
przewlekły kaszel związany z drogami oddechowymi
wydzielina nosowa
kichanie
krwawienia z nosa
suchość nosa
zaburzenia węchu
diagnostyka
leczenie
Nos to jeden z najmniejszych, ale pełniących bardzo istotną rolę narządów człowieka. Sprawuje szereg ważnych funkcji, które odpowiadają za prawidłowe działanie nie tylko górnych dróg oddechowych, ale całego organizmu, zapewniając jego homeostazę. Pojawiające się dolegliwości i objawy mogą w istotny sposób wpływać zarówno na funkcjonowanie innych narządów czy układów, jak również generować istotne pogarszanie się jakości życia...
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Dieta śródziemnomorska jest jednym z najlepiej zbadanych i najbardziej znanych wzorców żywieniowych na świecie. Tradycyjna dieta śródziemnomorska odzwierciedla sposób żywienia typowy dla Grecji i południowych Włoch na początku lat 60. Charakteryzuje się wysokim spożyciem produktów roślinnych, jest minimalnie przetworzona, sezonowa i lokalnie pozyskiwana.
14.01.2025
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Pacjenci hematoonkologiczni to osoby szczególnie narażone na częste i ciężkie w przebiegu infekcje. Upośledzenie działania ich układu immunologicznego może wynikać zarówno z samej choroby, jak i z zastosowanego leczenia onkologicznego. Z tego względu pacjenci powinni znajdować się nie tylko pod szczególną opieką lekarzy, ale także samodzielnie zachowywać różnorodne środki ostrożności, takie jak unikanie kontaktu z chorymi oraz odpowiednia higiena. Kluczowe może okazać się również stosowanie farmakologicznych metod profilaktyki, m.in. szczepień.
23.12.2024