Metodologia badań w pielęgniarstwie – opis przypadku

Lena Serafin
INNE BEZ SPECJALIZACJI DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA PIELĘGNIARSTWO badania w pielęgniarstwie metodologia badań

Metoda indywidualnego przypadku (ang. case study) jest metodą badawczą wykorzystywaną w badaniach jakościowych [1]. Polega ona na analizie losów danego człowieka wynikających z jego specyficznej sytuacji klinicznej, psychosospołecznej i kulturowej, które są wynikiem choroby i jej następstw oraz procesu leczenia ze szczególnym nastawieniem na określenie problemów pielęgnacyjnych oraz opracowanie modelu opieki pielęgniarskiej [2].

Metodologia badań w pielęgniarstwie – opis przypadku

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Ćwiczenia fizyczne a wyładowania kardiowertera – defibrylatora: badanie HF-ACTION

Ćwiczenia fizyczne a wyładowania kardiowertera – defibrylatora: badanie HF-ACTION

Wszczepienie kardiowertera-defibrylatora (ICD) poprawia przeżycie u chorych z niewydolnością serca (NS) i istotną dysfunkcją skurczową lewej komory. Jednakże, chorzy z ICD nierzadko pytają czy mogą bezpiecznie wykonywać ćwiczenia fizyczne nie narażając się na ryzyko wyładowania ICD. Źródłem obaw jest fakt, że w trakcie wysiłku dochodzi do wzrostu stężenia krążących katecholamin, które mogą prowokować wystąpienie zarówno komorowych, jak i nadkomorowych arytmii i w konsekwencji być przyczyną adekwatnego lub nieadekwatnego wyładowania ICD...

Inne z tej dziedziny

Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Ponowne przekazanie danych wymaganych do wpisu do rejestru. Ustawodawca wymaga, aby dane te zostały przekazane w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 10 czerwca 2023 roku

Nowe uprawnienia ratowników medycznych

Ratownicy medyczni będą mogli samodzielnie przeprowadzać intubację dotchawiczą z użyciem środków zwiotczających czy cewnikowanie pęcherza moczowego. Projekt tego rozporządzenia trafił do komisji prawniczej w Rządowym Centrum Legislacji

Przełomowa terapia CAR-T

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy zastosowano przełomową terapię CAR-T u 5-latki. Za kilka dni kolejna pacjentka również ją otrzyma.

Wideokapsułka alternatywą dla endoskopii

Sterowane za pomocą pola magnetycznego i stosowane od lat doustne kapsułki z wbudowaną kamerą mogłyby pozwolić na badanie zbliżone dokładnością do znacznie bardziej kłopotliwej dla pacjenta tradycyjnej endoskopii – informuje pismo „iGIE”.

Alkoholu zwiększa ryzyko depresji

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania ma związek z późniejszym ryzykiem depresji – informuje pismo „Lancet Psychiatry”.

WHO i KE: projekt partnerski o zaświadczeniach COVID-19

Komisja Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiły rozpoczęcie wspólnego projektu współpracy partnerskiej w dziedzinie e-zdrowia. W ramach porozumienia WHO wykorzysta unijny system cyfrowych zaświadczeń COVID-19 do stworzenia systemu o zasięgu ogólnoświatowym.

Pediatrzy wzywają do zakazu e-papierosów

Brytyjskie stowarzyszenie pediatrów i lekarzy medycyny dziecięcej (RCPCH) wezwało do zakazania jednorazowych e-papierosów, gdyż przyczyniają się do coraz powszechniejszego używania elektronicznych papierosów wśród dzieci i młodzieży.