Profilaktyka zdrowotna przed podróżą do Afryki i Azji

Agnieszka Motyl
Czasopismo: "Terapia" nr 6 (324) 2015 strona 71-79
Terapia MEDYCYNA OGÓLNA ANALITYKA MEDYCZNA PATOMORFOLOGIA ANESTEZJOLOGIA I INTESYWNA TERAPIA GASTROENTEROLOGIA szczepienia przed podróżą choroby wektorowe malaria biegunka podróżnych profilaktyka wścieklizny choroba wysokościowa.

Z roku na rok zwiększa się liczba Polaków wyjeżdżających poza granice kraju. Podróżujący najczęściej odwiedzają kraje europejskie, choć wzrasta liczba wyjeżdżających na inne kontynenty, również do krajów egzotycznych...

Profilaktyka zdrowotna przed podróżą do Afryki i Azji

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Żywienie późnych wcześniaków

Żywienie późnych wcześniaków

Celem żywienie wcześniaków jest dostarczenie składników potrzebnych do osiągnięcia tempa wzrastania porównywalnego do płodu w takim samym wieku ciążowym, wzrost beztłuszczowej masy ciała, uzyskanie proporcjonalnego zwiększania się masy ciała i długości oraz utrzymanie prawidłowego stężenia składników odżywczych we krwi i w tkankach.

Inne z tej dziedziny

Geny pradawnych wirusów chronią mózg przed nowymi infekcjami

Geny wirusów, którymi zakazili się nasi przodkowie przed milionami lat pozostały w ich genomach i zostały przekazane potomkom, w których organizmach pełnią pożyteczne funkcje, chroniąc mózg przed nowymi infekcjami – informuje pismo „Development”.

Zanieczyszczone powietrze szkodzi mózgom dzieci

Ekspozycja na zanieczyszczenia w powietrzu szczególnie do piątego roku życia upośledza rozwój niektórych rejonów mózgu. Zmiany w tych strukturach powiązano już tymczasem z różnymi zaburzeniami.