Podziel się z innymi:
2016-11-18
Fitoestrogeny − czy mogą być alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej u kobiet w okresie menopauzy?
Źródło/Autor:
Anna Dittfeld, Aneta Koszowska, Anna Puzoń Brończyk, Justyna Nowak, Katarzyna Gwizdek, Barbara Zubelewicz-Szkodzińska (Wiad Lek 2015, 68 (2), 163–167)
Menopauza jest przełomowym momentem w życiu kobiety. Zmniejszone wydzielanie estrogenów wpływa na występowanie wielu dolegliwości, które mogą znacznie utrudnić funkcjonowanie zarówno w sferze zawodowej, społecznej, jak i rodzinnej kobiety.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Pacjenci hematoonkologiczni to osoby szczególnie narażone na częste i ciężkie w przebiegu infekcje. Upośledzenie działania ich układu immunologicznego może wynikać zarówno z samej choroby, jak i z zastosowanego leczenia onkologicznego. Z tego względu pacjenci powinni znajdować się nie tylko pod szczególną opieką lekarzy, ale także samodzielnie zachowywać różnorodne środki ostrożności, takie jak unikanie kontaktu z chorymi oraz odpowiednia higiena. Kluczowe może okazać się również stosowanie farmakologicznych metod profilaktyki, m.in. szczepień.
23.12.2024
Obecna fala zachorowań na krztusiec dotyczy całego obszaru Europy.
20.12.2024