Zaburzenia przełyku

Monika Kukulska, Leszek Paradowski
Czasopismo: "Terapia" nr 1 (348) 2017 strona 13-15
Terapia GASTROENTEROLOGIA CHIRURGIA OGÓLNA CHOROBY WEWNĘTRZNE MEDYCYNA RODZINNA RADIOLOGIA I DIAGNOSTYKA OBRAZOWA Kryteria Rzymskie IV zgaga ból w klatce piersiowej gałka dysfagia nadwrażliwość na refluks choroba refluksowa przełyku

Typowe objawy przełykowe są często związane z innymi zaburzeniami niż zaburzenia czynnościowe. Należy poszerzyć diagnostykę o badanie endoskopowe, aby wykluczyć m.in. zmiany strukturalne przełyku, gdyż nawet niewielkie mogą wywołać dolegliwości.

Zaburzenia przełyku

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Żywienie późnych wcześniaków

Żywienie późnych wcześniaków

Celem żywienie wcześniaków jest dostarczenie składników potrzebnych do osiągnięcia tempa wzrastania porównywalnego do płodu w takim samym wieku ciążowym, wzrost beztłuszczowej masy ciała, uzyskanie proporcjonalnego zwiększania się masy ciała i długości oraz utrzymanie prawidłowego stężenia składników odżywczych we krwi i w tkankach.

Inne z tej dziedziny

Szef MZ: fundusz covidowy nie zniknął; środki wydatkowane są na różne cele

Fundusz covidowy nie zniknął; jego środki wydatkowane są na różne cele - powiedział minister zdrowia Adma Niedzielski. Wyjaśnił, że obecnie COVID-19 traktowany jest jak każda inna choroba związana z infekcję górnych dróg oddechowych i finansowana jest standardowymi procedurami, które są od dawna zdefiniowane przez NFZ.