Podziel się z innymi:
2017-05-31
1

Czym jest schizofrenia rezydualna?

Źródło/Autor: lek. Monika Siedlecka

Schizofrenia rezydualna jest jedną z kilku odmian schizofrenii, którą charakteryzuje długotrwałym (min. 1 rok) występowaniem tzw. objawów resztkowych, tj. względnie stabilnych, o minimalnym nasileniu, z wyraźną przewagą objawów negatywnych przy braku lub minimalnym nasileniu objawów pozytywnych (których przynajmniej jednokrotne wystąpienie jest jednak niezbędne do rozpoznania tej jednostki chorobowej). Przyjmuje się, iż objawy rezydualne są pozostałością po epizodzie zaburzeń schizofrenicznych o symptomatologii wytwórczej.

Czym jest schizofrenia rezydualna?
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
IQVIA – nowości na rynku leków w Polsce i Unii Europejskiej w 2025 roku
04.04.2025
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Raport na temat pierwotnej małopłytkowości immunologicznej (ITP) w Polsce
31.03.2025
Przedstawiamy raport dotyczący pierwotnej małopłytkowości immunologicznej (ITP). Raport został przygotowany przez zespół IQVIA we współpracy z czołowymi polskimi ekspertami klinicznymi. Dostarcza on kompleksowych informacji na temat tej choroby, jej rozpoznawania, leczenia oraz wyzwań związanych z opieką nad pacjentami chorującymi na ITP w Polsce.
IQVIA – nowości na rynku leków w Polsce i Unii Europejskiej w 2024 roku
20.01.2025
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.