IQVIA – nowości na rynku leków w Polsce i Unii Europejskiej

IQVIA
Czasopismo: "Esculap"
Esculap IQVIA rynek leków zestawienie nowe rejestracje nowości

Nowe rejestracje PL, nowe rejestracje UE, nowości na rynku leków

IQVIA – nowości na rynku leków w Polsce i Unii Europejskiej

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Niemcy: Obowiązek szczepienia przeciw Covid-19 dla pracowników ochrony zdrowia od marca

Niemcy: Obowiązek szczepienia przeciw Covid-19 dla pracowników ochrony zdrowia od marca

„W okresie przejściowym osoby, których to dotyczy, będą miały wystarczająco dużo czasu na zaszczepienie się” – dodaje „Tagesschau”, wyjaśniając, że wszyscy pracownicy, zarówno ci zatrudnieni obecnie, jak i ci, którzy zaczynają pracę od 1 stycznia, powinni przedstawić certyfikat pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 najpóźniej do 15 marca.

Andrusiewicz: cały czas rozważana jest możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród medyków

Wśród lekarzy nie mamy problemu z przyjęciem pierwszej, drugiej dawki i dawki przypominającej. Większe problemy są w pozostałych grupach. Cały czas rozważana jest możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród medyków – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik MZ, pytany o obecny poziom wyszczepienia personelu medycznego, podkreślił, że zależy on "od grupy tego personelu".

W Łodzi w ruszyła ogólnopolska kampania "Twoja krew, moje życie"

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zainaugurowano ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem "Twoja krew, moje życie, bo tętni w nas dobro". "Krwi nie da się wyprodukować, zatem w kwestii krwiodawstwa jesteśmy skazani na ludzkie dobro, licząc na ofiarność dawców" – podkreślił Gadomski. "Kampania dotycząca krwiodawstwa jest szczególnie ważna teraz, podczas pandemii, ale także z powodu przewidywanych kłopotów wobec nadchodzącego niżu demograficznego mogącego dotknąć środowisko honorowych dawców" – zaznaczył.

Wraz z zanieczyszczeniem powietrza rośnie częstość gruczolakoraka płuc

Na całym świecie zwiększonemu zanieczyszczeniu powietrza towarzyszy wzrost liczby przypadków gruczolakoraka płuc (LADC). Jednocześnie malejące spożycie tytoniu jest statystycznie powiązane z mniejszą liczbą zachorowań na raka płaskonabłonkowego (LSCC) i inne typy raka płuc - informuje pismo „Atmospheric Environment“.

Prezes OIL w Warszawie: Jesteśmy po tej samej stronie co pacjent

Jesteśmy po tej samej stronie co pacjent. Nie jesteśmy impregnowani. Mamy emocje, tęsknimy za rodziną. Tak samo jesteśmy ludźmi – mówił w czasie konferencji prasowej po prezentacji filmu "Jestem lekarzem, jestem człowiekiem". W główną postać wcielił się Tomasz Kot.

Udało się wyhodować komórki Leydiga

Japońscy badacze wyhodowali w laboratorium produkujące testosteron komórki Leydiga. Ich zdaniem pozwoli to z czasem na leczenie zburzeń hormonalnych u starszych mężczyzn.

NFZ: personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł dodatku covidowego

Od 1 grudnia zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego wynagrodzenia w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Nowelizacja polecenia Ministra Zdrowia dla NFZ wprowadza – jak poinformował PAP Fundusz – specjalne, jednorazowe świadczenie w związku z pracą z tzw. pacjentami covidowymi, które otrzyma personel niemedyczny, w tym pomocniczy, w wysokości 5 tys. zł brutto.