Podziel się z innymi:
2020-05-28
Wpływ elektywnej limfadenektomii przedziału VI szyi u chorych z rozpoznaniem cytologicznym podejrzenie nowotworu pęcherzykowego tarczycy na ocenę stopnia zaawansowania choroby nowotworowej i ryzyko powikłań chirurgicznych
Źródło/Autor:
Jarosław Świrta, Michał Romaniszyn, Marcin Barczyński (Wiad Lek. 2020;73(4):629–637)
gruczolak pęcherzykowy tarczycy
wariant pęcherzykowy raka brodawkowatego tarczycy
elektywna limfadenektomia
niedowład nerwu krtaniowego wstecznego
Wycięcie regionalnego układu chłonnego ma na celu doszczętne usunięcie komórek nowotworowych i w konsekwencji wyleczenie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Ministerstwo Zdrowia odniosło się do kontrowersyjnych komunikatów wysyłanych przez Porozumienie Zielonogórskie do lekarzy. Organizacja ostrzegała przed przepisywaniem pacjentom leków recepturowych pod groźbą wysokich kar finansowych. Wiceminister Marek Kos określił, że działania organizacji to dezinformacja.
07.07.2025
Obserwowany corocznie w sezonie infekcyjnym wzrost liczby zachorowań na grypę prowadzi do istotnego obciążenia systemu opieki zdrowotnej we Francji. Osoby starsze są szczególnie narażone cięższy przebieg tej infekcji oraz wystąpienie powikłań związanych z grypą.