Podziel się z innymi:
2021-10-14

Breezhaler® – kapsułkowy inhalator suchego proszku

Źródło/Autor: Andrzej Emeryk, Kamil Janeczek

Inhalatory proszkowe stają się najważniejszą grupą indywidualnych urządzeń inhalacyjnych z lekami do terapii astmy lub POChP.

Breezhaler® – kapsułkowy inhalator suchego proszku
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Tworzenie szczepionki przeciwnowotworowej
21.09.2023
Przed laty Prof. Krzysztof Giannopoulos inicjował badania nad pierwszą peptydową szczepionką przeciwnowotworową, która była stosowana u pacjentów chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową. Teraz, dzięki bogatszym doświadczeniom klinicznym, potrafi lepiej zidentyfikować grupy pacjentów, które mogłyby odnieść korzyść z zastosowania takiej terapii.
Funkcje mikrobioty jelitowej w organizmie człowieka
20.09.2023
Odpowiednia kompozycja bakterii jelitowych odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ludzkiego zdrowia. Nieprawidłowo funkcjonująca mikrobiota może przyczyniać się do rozwoju licznych zaburzeń m.in. otyłości, cukrzycy typu 2 oraz chorób zapalnych jelit.
Mupirocyna – mechanizm działania i zastosowanie w miejscowym leczeniu przeciwgronkowcowym
07.09.2023
Mupirocyna jest uznawana za złoty standard w dekolonizacji gronkowców złocistych opornych na metycylinę (methicyllin-resistant Staphylococcus aureus, MRSA), a jej stosowanie pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się tej bakterii i minimalizować ryzyko powikłań związanych z zakażeniem.