Podziel się z innymi:
2014-03-20
5
Kontrakty z NFZ dla "przyjaciół i znajomych królika" - wstrząsający raport NIK
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita / Gazeta Wyborcza
Brak rzetelnej weryfikacji i odstąpienie od wizytacji u świadczeniodawców sprawiły, że podpisywano kontrakty z placówkami, które nie spełniały wymagań. Kontraktowania usług w lecznictwie szpitalnym i specjalistycznym jest mało przejrzyste, a procedury stosowane przez NFZ, nie zawsze zapewniają wybór najlepszych świadczeniodawców, którzy gwarantowaliby pacjentom odpowiednią jakość i dostępność usług - wynika z najnowszego raportu NIK.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Szpital Megrez w Tychach otrzymał prawie 9 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy na cyfryzację. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój systemów informatycznych, wdrożenie AI, digitalizację dokumentacji i zwiększenie bezpieczeństwa danych pacjentów.
19.09.2025
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach rozpoczęło leczenie pacjentów terapią CAR-T. To nowoczesna metoda wykorzystująca zmodyfikowane limfocyty T. W Polsce stosuje się ją m.in. w chłoniakach i białaczkach, a jej skuteczność sięga 80–90 proc.
70 proc. badanych ocenia negatywnie publiczną ochronę zdrowia w Polsce – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jednocześnie niemal trzy czwarte ankietowanych docenia kompetencje lekarzy.
18.09.2025