Podziel się z innymi:
2014-03-29
Polska szkoła przemocy
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita
Wbrew obiegowej opinii to nie gimnazja, ale szkoły podstawowe są najbardziej niebezpiecznymi placówkami w polskim systemie edukacji. To tu najczęściej uczniowie padają ofiarami agresji i przemocy. Takie wnioski płyną z analizy dr. Jakuba Kołodziejczyka i Bartłomieja Walczaka, przeprowadzonej na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji (agenda Ministerstwa Edukacji) w ramach oceny jakości pracy szkół tzw. ewaluacji.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Szpital Megrez w Tychach otrzymał prawie 9 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy na cyfryzację. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój systemów informatycznych, wdrożenie AI, digitalizację dokumentacji i zwiększenie bezpieczeństwa danych pacjentów.
19.09.2025
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach rozpoczęło leczenie pacjentów terapią CAR-T. To nowoczesna metoda wykorzystująca zmodyfikowane limfocyty T. W Polsce stosuje się ją m.in. w chłoniakach i białaczkach, a jej skuteczność sięga 80–90 proc.
70 proc. badanych ocenia negatywnie publiczną ochronę zdrowia w Polsce – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jednocześnie niemal trzy czwarte ankietowanych docenia kompetencje lekarzy.
18.09.2025