Aktualności

NSA: kierowca z epilepsją może odzyskać prawo jazdy
27.01.2014
3
Kierowca, któremu z powodu epilepsji odebrano przed 29 czerwca 2011 r. prawo jazdy, może obecnie żądać nowych badań lekarskich, aby odzyskać ten dokument - wynika z piątkowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.
27.01.2014
3
Najgorsze przeżyłem, idę przed siebie
27.01.2014
Z młodości wynieśli straszne wspomnienia z obozu w Auschwitz. Dziś mają po 90 lat i nie pozwalają sobie na bezczynność. Stefan Lipniak za kilka miesięcy skończy 90 lat. Zaczyna dzień od gimnastyki. Do Marcelego Godlewskiego, rocznik 1922, przychodzi wolontariusz Rafał, 21-latek. Dyskutują o polityce i grają w szachy. Karol Tendera urodził się w 1921 r., ale wciąż prowadzi samochód. Pisze listy protestacyjne do mediów, które używają sformułowania „polskie obozy śmierci". Józef Paczyński (94 lata) często słyszy pytanie, dlaczego w Auschwitz nie zabił komendanta Hössa, choć miał sposobność, by to zrobić.
27.01.2014
Kiedy dzieci zostają rodzicami
27.01.2014
3
Ojcami dzieci nastoletnich mam są najczęściej mężczyźni od nich starsi. Ale liczba nastoletnich ojców również rośnie. Gimnazjalista spod Kalisza ma czteromiesięczną córkę, inny ze Starachowic dopiero czeka na narodziny dziecka. W Polsce mamy nie tylko nastoletnie matki, lecz także takich ojców. – Nastoletnich rodziców będzie coraz więcej – uważają eksperci.
27.01.2014
3
W poniedziałek wchodzą w życie zmiany przepisów dotyczących ścigania gwałtów
27.01.2014
Ściganie z urzędu sprawców gwałtów przewiduje nowelizacja przepisów karnych, która w poniedziałek wchodzi w życie. Prawnicy, z którymi rozmawiała PAP, są podzieleni w ocenie tej zmiany. Ustawa odnosi się także do przesłuchiwania m.in. ofiar takich przestępstw.
27.01.2014
Schizofrenia w grupie najczęstszych przyczyn niezdolności do pracy
27.01.2014
Schizofrenia jest w grupie chorób najczęściej powodujących niezdolność do pracy i generujących najwyższe wydatki ZUS i NFZ - wynika z raportu "Schizofrenia - perspektywa społeczna, sytuacja w Polsce".
27.01.2014
177 przeszczepów w katowickim szpitalu. To rekord Polski
26.01.2014
Chirurdzy ze szpitala im. Mielęckiego w Katowicach przeprowadzili w zeszłym roku 177 przeszczepów. To rekord Polski, ale może uda się go poprawić. Służyć ma temu zainaugurowana w środę kampania na rzecz dawstwa narządów. Zaangażowali się w nią harcerze.
26.01.2014
Warszawa: Jest porozumienie ws. budowy oddziału onkologicznego
26.01.2014
Osiągnięto porozumienie ws. budowy oddziału onkologicznego na terenie zabytkowej Stalowni Praskiej; na wniosek konserwatora zabytków inwestor uzupełni dokumentację inwestycji. W sprawie protestowało stowarzyszenie pacjentów, obwiniając urzędników o blokowanie budowy.
26.01.2014
Odesłali chore dziecko z Warszawy do Radomia
26.01.2014
Mazowiecki oddział NFZ chce sprawdzić, czy Szpital Bródnowski miał prawo odesłać do Radomia pięcioletniego pacjenta z urazem oka.
26.01.2014