Aktualności
W 2010 r. życie odebrało sobie 4087 Polaków - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To o 185 osób więcej, niż w tym samym czasie zginęło w wypadkach drogowych. Jednak o śmierci na drogach mówi się publicznie częściej niż o samobójstwach. Problem jest jeszcze większy, niż pokazuje policyjna statystyka - nieudanych prób samobójczych jest co roku od siedmiu do dziesięciu razy więcej niż samobójczych śmierci.
16.10.2012
Do połowy listopada wewnętrzny zespół PO ma przedstawić klubowi parlamentarnemu wyniki prac nad ustawą o in vitro. Kwestią sporną między partyjnymi liberałami a konserwatystami pozostają nadliczbowe zarodki.
16.10.2012
4
Szpitale psychiatryczne bezprawnie ograniczają pacjentom kontakt z ich dziećmi. Krystyna B. Kozłowska, rzeczniczka praw pacjenta, zwróciła się do marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika, by interweniował w podległych samorządowi szpitalach psychiatrycznych. Ich dyrektorzy utrudniają kontakt dzieciom poniżej 14. roku życia z osobami hospitalizowanymi.
16.10.2012
3
Czy publiczna placówka medyczna może otrzymać kredyt? Teoretycznie tak, w praktyce nie. Bankowcy zaliczają szpitale do grupy najbardziej ryzykownych klientów. Ale finansują firmy oferujące im pożyczki.
16.10.2012
Informatyzacja systemu ratownictwa medycznego, rozwijanie współpracy transgranicznej i wydłużenie dyżurów zespołów lotniczego pogotowia - to zmiany, które zamierza wprowadzić Ministerstwo Zdrowia. Jak dowiedziała się PAP w resorcie trwają uzgodnienia wewnętrzne w sprawie nowelizacji ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.
16.10.2012
Rzecznik Praw Dziecka apeluje do lekarzy o wystawianie zaświadczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych do tworzenia rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Część lekarzy nie wystawia ich, uważając, że nie ma kryteriów oceny.
16.10.2012
5
Na 19 i 20 listopada sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wyznaczył termin mów końcowych w procesie oskarżonego m.in. o korupcję i mobbing dr. Mirosława G., byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie.
16.10.2012
5
Dziecko pani Moniki lada moment przyjdzie na świat. Kobieta wie, że ma niewielką odporność na ból, dlatego chciałaby urodzić ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. Dowiedziała się od lekarza prowadzącego, że za znieczulenie będzie musiała zapłacić 500 zł. Uznała, że to spora kwota, a zdawało jej się, że skoro opłaca składki na ubezpieczenie zdrowotne, to znieczulenie jej się należy. W szpitalu wszyscy twierdzą inaczej. Kto ma rację?
15.10.2012
3