Aktualności
Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował kontrowersyjną technikę sztucznego zapłodnienia przy wykorzystaniu DNA trzech osób - dwóch kobiet i mężczyzny. Po Izbie Gmin, we wtorek także Izba Lordów przyjęła rządowy projekt nowych uregulowań.
25.02.2015
Klinika Charite w Berlinie potwierdziła, że przyczyną śmierci półtorarocznego chłopca była odra. Fala zachorowań na tę chorobę zakaźną w stolicy Niemiec (dotychczas stwierdzono ponad 570 przypadków) wywołała dyskusję o obowiązku szczepień.
25.02.2015
Półtoraroczny chłopiec zmarł 18 lutego w szpitalu w Berlinie na odrę - poinformował w poniedziałek senator (minister) zdrowia w rządzie krajowym Berlina Mario Czaja. Na razie nie jest jasne, jak zaraziło się zmarłe dziecko.
24.02.2015
2
W 2014 r. zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych rekordową liczbę 41 nowych leków innowacyjnych, najwięcej od 1996 r. – informuje „New Scientist”. Gwałtownie rosną jednak koszty opracowania nowych preparatów.
24.02.2015
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) chce do roku 2020 zastąpić dotychczasowe strzykawki jednorazowe takimi, które ulegają zniszczeniu po jednorazowym użyciu – informuje serwis BBC News/Health.
24.02.2015
Wykonywany na podstawie samodzielnie pobranego materiału test pozwalający wykryć nosicielstwo uwarunkowanego genetycznie, rzadkiego zespołu Blooma został dopuszczony na amerykański rynek przez Food and Drug Administration (FDA) – informuje serwis „BBC News/Health”.
24.02.2015
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o zaaprobowaniu pierwszego szybkiego testu, umożliwiającego potwierdzenie zakażenia wirusem ebola w ciągu zaledwie kwadransa.
23.02.2015
Firma Kaspersky Lab, zajmująca się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego komputery, m.in. oprogramowanie antywirusowe, przygotowała raport, z którego wynika, że NSA (National Security Agency - Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) instalowała na dyskach twardych oprogramowanie szpiegujące, dzięki któremu agencja uzyskiwała dostęp do danych wojskowych, banków, firm telekomunikacyjnych, mediów, czy w końcu rządów kilku ważnych państw. Oprogramowanie było trudne do wykrycia, bo ładowało się jeszcze przed uruchomieniem systemu operacyjnego.
20.02.2015
2