Aktualności

Niemcy: Półtoraroczny chłopiec zmarł w Berlinie na odrę
24.02.2015
2
Półtoraroczny chłopiec zmarł 18 lutego w szpitalu w Berlinie na odrę - poinformował w poniedziałek senator (minister) zdrowia w rządzie krajowym Berlina Mario Czaja. Na razie nie jest jasne, jak zaraziło się zmarłe dziecko.
24.02.2015
2
W USA rekordowa liczba zarejestrowanych nowych leków
24.02.2015
W 2014 r. zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych rekordową liczbę 41 nowych leków innowacyjnych, najwięcej od 1996 r. – informuje „New Scientist”. Gwałtownie rosną jednak koszty opracowania nowych preparatów.
24.02.2015
WHO chce jednorazowych strzykawek do roku 2020
24.02.2015
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) chce do roku 2020 zastąpić dotychczasowe strzykawki jednorazowe takimi, które ulegają zniszczeniu po jednorazowym użyciu – informuje serwis BBC News/Health.
24.02.2015
Wysyłkowy test DNA dopuszczony w USA
24.02.2015
Wykonywany na podstawie samodzielnie pobranego materiału test pozwalający wykryć nosicielstwo uwarunkowanego genetycznie, rzadkiego zespołu Blooma został dopuszczony na amerykański rynek przez Food and Drug Administration (FDA) – informuje serwis „BBC News/Health”.
24.02.2015
WHO zaaprobowała pierwszy szybki test na ebolę
23.02.2015
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o zaaprobowaniu pierwszego szybkiego testu, umożliwiającego potwierdzenie zakażenia wirusem ebola w ciągu zaledwie kwadransa.
23.02.2015
NSA instaluje oprogramowanie szpiegujące na nowych dyskach twardych
20.02.2015
2
Firma Kaspersky Lab, zajmująca się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego komputery, m.in. oprogramowanie antywirusowe, przygotowała raport, z którego wynika, że NSA (National Security Agency - Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) instalowała na dyskach twardych oprogramowanie szpiegujące, dzięki któremu agencja uzyskiwała dostęp do danych wojskowych, banków, firm telekomunikacyjnych, mediów, czy w końcu rządów kilku ważnych państw. Oprogramowanie było trudne do wykrycia, bo ładowało się jeszcze przed uruchomieniem systemu operacyjnego.
20.02.2015
2
Zmiany klimatu przyniosą nowe choroby zakaźne
18.02.2015
Jednym z oczywistych skutków zmian klimatu będzie nagłe pojawianie się chorób zakaźnych w nowych miejscach i u nowych organizmów. Mechanizmy tych pojawień, w które wpisuje się np. gorączka Zachodniego Nilu czy ebola, omawiają zoologowie z USA.
18.02.2015
Niemcy: Naukowcy postulują - do tygodnia choroby bez L-4
18.02.2015
2
Naukowcy z uniwersytetu w Magdeburgu proponują, by lżej chorzy pracownicy mogli sami zdecydować o pozostaniu w domu nawet przez tydzień, bez wizyty u lekarza i zwolnienia lekarskiego.
18.02.2015
2