Aktualności
Jedyną w Polsce elektroniczną bazę recenzowanych publikacji naukowych tworzy Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku. Docelowo znajdą się w niej publikacje z wydawnictw ze 100 szkół wyższych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
13.05.2010
1
Za mało żelaza, kwasów tłuszczowych oraz witaminy A i E, a także zbyt duże spożycie białka - orzekli hiszpańscy naukowcy, którzy analizowali skład mleka matek karmiących piersią. Jak informuje serwis EurekAlert, odpowiedniej diety nie stosuje około 94 proc. matek.
13.05.2010
Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej, Polki mają małą wiedzę na temat wpływu tarczycy na płodność, przebieg ciąży oraz zdrowie ich potomstwa. Tymczasem niedobory jodu i choroby tarczycy w ciąży mogą prowadzić do poronień, przedwczesnych porodów oraz wad rozwojowych u dzieci.
13.05.2010
Składnik soi, znany głównie ze swojego prozdrowotnego działania, hamuje aktywność enzymów zaangażowanych w produkcję testosteronu u ludzi - ostrzegają naukowcy z USA na łamach pisma "Asian Journal of Andrology".
12.05.2010
1
Płyn Blephasol, zalecany do codziennej higieny powiek i ich brzegów, umożliwia łagodne oczyszczanie delikatnej skóry powiek z zanieczyszczeń, złogów i drobnoustrojów. Nawilża i odblokowuje ujścia gruczołów, znajdujących się na brzegach powiek. Jest nieoceniony w walce z alergiami ocznymi. Docenią go również osoby noszące soczewki kontaktowe.
12.05.2010
Wiązka ultradźwięków może stać się środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn - uważają naukowcy z USA, którzy testują tę metodę przy wsparciu finansowym Fundacji Billa i Melindy Gatesów.
12.05.2010
13
Hypoalergiczne chusteczki, których przeznaczeniem jest dbanie o higienę powiek i ich brzegów, wykazują działanie oczyszczające, przeciwdrobnoustrojowe oraz regenerujące. Powinno się je stosować rano i wieczorem oraz zawsze wtedy, kiedy istnieje potrzeba oczyszczenia powiek. Nie podrażniają, nie zawierają konserwantów, ani środków zapachowych. Są ważnym elementem profilaktyki w chorobach oczu, a także istotnym elementem leczenia i higieny około zabiegowej.
12.05.2010
Kiedy wieje halny, gwałtowne skoki ciśnienia i temperatury sprzyjają zawałom serca i innym dolegliwościom związanym z układem krążenia. Podmuchy nie są też obojętne dla układu nerwowego. Możemy mieć problemy z zasypianiem, odczuwać niepokój czy rozdrażnienie. Również na oddziałach położniczych przyjmuje się wówczas więcej porodów niż przeciętnie.
12.05.2010
1