Publikacje

10.01.2007
10.01.2007
3
Wszczepialny kardiowerter-defibrylator serca
22.12.2006
1
Najczęstszą przyczyną zgonu w populacji ludzi dorosłych w świecie uprzemysłowionym jest nagła śmierć sercowa spowodowana chorobą wieńcową.
Przezskórna ablacja - metoda leczenia tachyarytmii nadkomorowych
22.12.2006
1
W ciągu ostatnich dziesięciu lat leczenie tachyarytmii metodą przezskórnej ablacji przeżyło gwałtowny rozkwit. Metoda, uznawana początkowo za niebezpieczną i wskazaną jedynie w przypadku nielicznych częstoskurczów opornych na inne sposoby leczenia, stała się obecnie terapią z wyboru w odniesieniu do wielu tachyarytmii.
Częstoskurcz nadkomorowy u dzieci i młodzieży - możliwości terapeutyczne
22.12.2006
3
Częstoskurcz nadkomorowy jest najczęstszą objawową arytmią stwierdzaną u dzieci z prawidłową anatomią serca.
Farmakoterapia w zapobieganiu komorowym zaburzeniom rytmu serca i nagłym zgonom sercowym
22.12.2006
Zapobieganie komorowym zaburzeniom rytmu ma przede wszystkim na celu zmniejszenie ryzyka nagłej śmierci sercowej...
Stosowanie wybranych leków kardiologicznych u chorych na przewlekłą niewydolność nerek
22.12.2006
1
Przewlekła niewydolność nerek (pnn) jest zespołem chorobowym rozwijającym się w przebiegu przewlekłych nefropatii, prowadzącym do upośledzenia wszystkich funkcji nerek, w tym również czynności metabolicznej i wydalniczej wielu leków.
Polekowy zespół wydłużonego QT
22.12.2006
Nabyty zespół wydłużonego QT charakteryzuje się wydłużeniem odstępu QT w ekg oraz występowaniem zagrażających życiu komorowych zaburzeń rytmu serca. W niniejszej pracy omówiono przyczyny nabytego LQTS, a także czynniki ryzyka oraz sposoby leczenia polekowego częstoskurczu torsade de pointes.
Znaczenie niechirurgicznej rewaskularyzacji w leczeniu zaburzeń rytmu serca
22.12.2006
Przedwczesne pobudzenia komorowe pojedyncze, nawet częste oraz nieutrwalony częstoskurcz komorowy nie mają jednoznacznego znaczenia prognostycznego dla przewidywania nagłego lub nie nagłego zgonu sercowego, chyba że arytmia jest wczesnym objawem organicznej choroby serca.
Stymulacja resynchronizująca jako metoda leczenia wybranych pacjentów z niewydolnością serca
22.12.2006
Niewydolność serca jest jednym z głównych problemów współczesnej kardiologii. Jest złożonym zespołem klinicznym obarczonym złym rokowaniem, koniecznością częstych hospitalizacji i znacznym pogorszeniem jakości życia chorego.