Aktualności

Kto zapłaci za długi szpitali?

Kto zapłaci za długi szpitali?

Od 29 maja samorządy nie mogą pokrywać zadłużenia szpitali, co doprowadzi placówki do bankructwa – ostrzegają eksperci na łamach „Rzeczpospolitej”.

Lekarze wypowiedzą klauzule opt-out?

Lekarze wypowiedzą klauzule opt-out?

comment 6

Związkowcy wzywają lekarzy do wypowiadania klauzuli opt-out w reakcji na rządowe propozycje minimalnej płacy w szpitalach – donosi „Rzeczpospolita”.

„Pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach”

„Pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach”

Obserwujemy spadek liczby zakażeń i hospitalizacji, coraz mniejszy jest również odsetek pozytywnych testów na Covid-19 – mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niezależni lekarze mówią: „stop!”

Wprowadzenie zasady wolności wykonywania zawodu lekarza w oparciu o aktualną wiedzę i doświadczenie, wolności od narzuconych procedur, umożliwienie leczenia zgodnie z sumieniem lekarskim i z zasadą primum non nocere postuluje powołane niedawno Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców i deklaruje pomoc prawną swoim członkom.

Lekarka skazana za odesłanie pięciolatka ze szpitala

Ewa Ch., lekarka z Kartuz, została skazana za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia dziecka, które w kwietniu 2015 r. trafiło na SOR kartuskiego szpitala – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 468 comment 4

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?